krokos.net.pl
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
14.11.2018
Emil, Laura, Roger, Serafina, Aga, Agata, Damian, Judyta
dziś jest : 318 dzień roku wschód słońca o : 6:53 , zachód o : 16:03 koniec roku za : 47 dni
JOLUSIA - Archiwum Klasowe - "Lodojadki" - Andrzejki
Dnia 29.11.2003 zorganizowaliśmy klasowe Andrzejki.
Zgodnie z tradycją przygotowaliśmy informacje dotyczące zwyczajów i wróżb Andrzejkowych. Wspólnie usiedliśmy w kręgu wspólnie z panią ,a każde z dzieci dzieliło się swoimi wiadomościami na temat tradycji andrzejkowych. Następnie przygotowaliśmy rekwizyty potrzebne do przygotowania wróżb andrzejkowych, a pani zapoznała nas z zasadami zachowania bezpieczeństwa. Z wielkim zaangażowaniem braliśmy udział w "odkrywaniu swojej przyszłości" przy pomocy:
  • butów, które wskazać miały kto z nas najszybciej założy rodzinę
  • kubeczków z płynami o różnych smakach , które symbolizowały nasze przyszłe życie (gorzkie, słodkie czy kwaśne)
  • serduszek z imionami wskazującymi imię przyszłego męża czy żony
  • "atrybutów przyszłości" - pierścionka, różańca i grosika wskazujących naszą przyszłość
  • karteczek z nazwami zawodów, które być może w przyszłości staną się rzeczywiście naszymi zawodami
Najwięcej emocji wywołało lanie wosku przez klucz, a woskowe figurki rozbudziły naszą wyobraźnię i pomogły w ułożeniu klasowej andrzejkowej historii pewnej królewny : "Na wysokiej górze w mrocznym zamku mieszkała mała , smutna królewna, która bardzo bała się cienia. Tak bardzo chciała pozbyć się swego lęku, że ogłosiła konkurs wśród swoich poddanych i obiecała połowę królestwa jeśli, któryś wyleczy ją z tego lęku. Zgłosiło się wielu śmiałków, magików i wróżek, lecz na próżno. Aż pewnego dnia pojawił się książę Andrzej , który za pomocą wosku odlał figurki różnych postaci, wprawiając je w ruch poprzez poruszanie nimi w świetle naftowej lampy. Kiedy cienie figurek zaczęły poruszać się na ścianach zamku, królewna z zaciekawieniem zaczęła się im przyglądać poczym promiennie się uśmiechnęła. Królewna w dowód wdzięczności wyszła za mąż za księcia, a na pamiątkę dnia w którym pozbyła się lęku co roku wraz z księciem organizowała ... andrzejkowe święto teatrzyku cieni".
lodojadki_image021.gif
online : 1 użytkownik, dziś odwiedziło : 114 osób
Zgodnie z nowelizacją ustawy o Prawie Telekomunikacyjnym informujemy, że strona krokos.net.pl w swoim działaniu korzysta z zapisywanych informacji w postaci ciasteczek (ang. cookies).
Pomagam - Fundacja TVN
powered by scms © 2004 - 2018 design by sid