krokos.net.pl
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
27.02.2024
Gagriela, Liwia, Leonard, Anastazja, Damian, Gabriel, Sierosław
dziś jest : 58 dzień roku wschód słońca o : 6:34 , zachód o : 17:21 koniec roku za : 307 dni
INFORMATYKA - Systemy Operacyjne - Prawo Autorskie I Przestępstwa Komputerowe
Prawo autorskie - Prawo to nigdy nie wygasa i jest, z natury rzeczy, niezbywalne, nie można się go zrzec ani przenieść na inną osobę. Do osobistych praw autorskich należy także prawo do zachowania niezmienionej treści i formy utworu, zakazujące wprowadzania zmian, zniekształceń, przeinaczeń. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia.
Przestępstwa komputerowe
  • Hacking - Hakerzy działają z różnych pobudek: dla niektórych jest to chęć zysku możliwego do uzyskania przy pomocy wykradzionych danych, dla innych: uzyskanie rozgłosu i wywołanie zamieszania. Część z nich twierdzi, że włamując się przyczyniają się do zwiększenia dbałości administratorów o zabezpieczenia. Specjaliści wskazują, że włamywacz może dokonać szkód nawet mimowolnie, wskutek błędu lub niedostatecznej wiedzy.
  • Cracking - dziedzina informatyki polegająca na łamaniu zabezpieczeń. Wyróżniają się dwa typy crackingu: łamania zabezpieczeń przed niedozwolonym użytkowaniem programów oraz łamania zabezpieczeń serwerów sieciowych.
  • Phishing - oszukańcze pozyskanie poufnej informacji osobistej, jak hasła czy szczegóły karty kredytowej, przez udawanie osoby godnej zaufania, której te informacje są pilnie potrzebne. Jest to rodzaj ataku opartego najczęściej na podszywaniu się pod określoną ( np. bankową ) stronę internetową.
online : 1 użytkownik, dziś odwiedziło : 51 osób
Zgodnie z nowelizacją ustawy o Prawie Telekomunikacyjnym informujemy, że strona krokos.net.pl w swoim działaniu korzysta z zapisywanych informacji w postaci ciasteczek (ang. cookies).
Wesprzyj Budowę Polskiego Sztucznego Serca
powered by scms © 2004 - 2024 design by sid