krokos.net.pl
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
30.11.2023
Andrzej, Maura, Ondraszek, Justyna, Konstanty, Marta, Zbysław
dziś jest : 334 dzień roku wschód słońca o : 7:17 , zachód o : 15:47 koniec roku za : 31 dni
INFORMATYKA - WWW Design - Szkielet Strony WWW
Szkielet strony WWW zbudowany jest zasadniczo z dwóch części, sekcji "HEAD" i "BODY". Wygląda następująco:
code : html
  1.    <head>
  2.    <!-- zawartość head -->
  3.    </head>
  4.    <body>
  5.    <!-- zawartość body -->
  6.    </body>
  7. </html>
<HTML> </HTML> - Jest to otwierający i zamykający znacznik dokumentu, a między nimi jest umieszczana cała treść strony. Znacznik nie jest bezpośrednio widoczny w przeglądarce.
<HEAD> </HEAD> - Znacznik jest umieszczany wewnątrz znaczników HTML i sam zawiera podstawowe i najważniejsze informacje o dokumencie, w pierwszym rzędzie tytuł strony. W ramach tego znacznika jest umieszczana tzw. część nagłówkowa.
<BODY> </BODY> - Jest to znacznik umieszczany wewnątrz znaczników HTML, za znacznikami HEAD. Zawiera konkretną treść dokumentu, czyli to co widzimy w oknie przeglądarki.
Strona internetowa - ( strona WWW ) jest dokumentem utworzonym za pośrednictwem jednego z języków programowania stron www, najcześciej jest to HTML lub XML. Strona Internetowa jest więc plikiem z zapisanym kodem strony pobieranym z dysku lokalnego komputera, lub serwera internetowego i interpretowanym w zależności od sposobu napisania po stronie użytkownika ( odbiorcy ) za pomocą przeglądarki internetowej ( HTML ), lub po stronie servera ( odbiorca nie ma wpływu na interpretowaną treść ) - w przypdaku stron napisanych np. z użyciem PHP.
HTML - (ang. Hyper Text Markup Language, pl. hipertekstowy język znaczników), jest najbardziej znanym i podstawowym językiem programowania stron WWW, stosowane w nim komendy i polecenia nazywa się znacznikami. Rozróżnia się kilka rodzjów znaczników ze względu na ich przeznaczenie.
online : 1 użytkownik, dziś odwiedziło : 8 osób
Zgodnie z nowelizacją ustawy o Prawie Telekomunikacyjnym informujemy, że strona krokos.net.pl w swoim działaniu korzysta z zapisywanych informacji w postaci ciasteczek (ang. cookies).
Pajacyk - Nakarm Głodne Dziecko
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid